خوش آمد گویی

به سایت رسمی انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران، به شماره ثبت 24765، نخستین و تنها نماینده فدراسیون بین المللی ساواته و مورد تایید وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران خوش آمدید.
از این پس جدیدترین اخبار و تحولات در حوزه ساواته را در این سایت مطالعه فرمایید.

جستجو در سایت

Archive

ایران، تنها مدال آور جهانی ساواته مردان آسیا

با اتمام مسابقات جهانی 2016 کروواسی و اعلام رسمی اسامی مدال آوران این دوره از رقابت ها در رده مردان و بانوان، واقعیت های غیرقابل انکاری به لحاظ کیفیت و کمیت و نحوه توزیع مدال ها بین کشورهای شرکت کننده مشخص می شود.

iran savate association world savate 2016 انجمن ساواته ایران جهانی کروواسی21

به گزارش روابط عمومی هنر رزمی(انجمن) ساواته ایران، در این دوره از مسابقات جهانی، شرکت کنندگانی از بیش از 40 کشور جهان به رقابت پرداختند که نسبت به ادوار گذشته، شاهد افزایش کمی تعداد کشورها و ورزشکاران حاضر در این مسابقات بودیم.

همچنین برای نخستین بار در تاریخ مسابقات جهانی، تیم ملی فرانسه به عنوان فاتح مطلق این پیکارها که به طور میانگین 6 نشان طلا در هر دوره و در رده مردان کسب می گرد، در این پیکارها موفق به کسب سه نشان طلا و سه برنز شد و مجموعا 6 مدال شد که به مفهوم حذف دو ساواته کار این کشور از مجموع اوزان هشتگانه و توزیع 5 مدال طلای باقیمانده بین صربستان(دو طلا)، روسیه، الجزایر و کروواسی است. این موضوع نیز می تواند سند محکمی به جهت افزایش سطح کیفی مسابقات و ارتقای فنی سایر کشورها در مقایسه با فرانسه باشد، گرچه این کشور در رده بانوان همچنان اقتدار مطلق خود را حفظ کرده و هر هشت مدال طلای این بخش را از آن خود کرد.

اما در مقایسه کارکرد کشورهای آسیایی و شاخص مدال آوری رده مردان نکته مهم و ارزشمندی قابل توجه است. از مجموع 32 مدال طلا، نقره و برنز توزیع شده در مسابقات این بخش، ایران تنها کشوری بود که موفق شد توسط حمزه مرادیان به عنوان نایب قهرمانی وزن 65- کیلوگرم و نشان ارزشمند نقره این رده دست یابد و سایر کشورهای آسیایی عملا سهمی از مدال های مسابقات رده مردان نداشتند.

این مهم در شرایطی حاصل شد که تیم ملی ساواته ایران به دلیل برخی تصمیمات سلیقه ای حوزه کلان ورزش کشور، مانند تمامی ادوار گذشته عملا فاقد هرگونه ردیف بودجه دولتی بوده و صرفا با غیرت و همت اعضای خود و بدون برگزاری اردو و مسابقات تدارکاتی، پا به عرصه مسابقات جهانی گذاشت.

اسامی مدال آوران مسابقات جهانی 2016 ساواته به میزبانی شهر واراژدین کروواسی به ترتیب کسب نشان طلا، نقره و برنز مشترک در پی می آید:

56- کیلوگرم: فرانسه، بلژیک، موریتانی و کروواسی

60- کیلوگرم: روسیه، بلژیک، فرانسه و صربستان

65- کیلوگرم: فرانسه، ایران، کروواسی و روسیه

70- کیلوگرم: فرانسه، بلژیک، صربستان و مراکش

75- کیلوگرم: صربستان، ایتالیا، انگلیس و فنلاند

80- کیلوگرم: الجزایر، انگلیس، فرانسه و ایتالیا

85- کیلوگرم: کروواسی، بلژیک، مالی و اسلوونی

85+ کیلوگرم: صربستان، بلژیک، فرانسه و آمریکا

انتهای پیام   

Scroll to Top