خوش آمد گویی

به سایت رسمی انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران، به شماره ثبت 24765، نخستین و تنها نماینده فدراسیون بین المللی ساواته و مورد تایید وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران خوش آمدید.
از این پس جدیدترین اخبار و تحولات در حوزه ساواته را در این سایت مطالعه فرمایید.

جستجو در سایت

Archive

تبریک سال نو با چاشنی تکرار مکررات و یادآوری قوانین!

گذر ایام بار دیگر سعادت تبریک سال نو و آغاز بهار طبیعت به تمامی شما همراهان و خانواده بزرگ ساواته ایران را فراهم ساخت؛ سالی که به جهت در پیش داشتن مسابقات و رویدادهای مختلف داخلی و برون مرزی، سالی پرکار برای ساواته ایران خواهد بود.

Iranian Savate association logo

به گزارش روابط عمومی هنر رزمی(انجمن) ساواته ایران، در سال جدید تیم های ملی ساواته کشورمان مسابقات جهانی و چند تورنمنت بین المللی را در پیش خواهند داشت که به لطف خداوند متعال و حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، تلاش خواهد شد تا حضور شایسته ای در این رویدادها داشته باشیم. البته علیرغم میل باطنی و به جهت اینکه ظاهرا برخی از روی بی اطلاعی یا فقدان اطلاعات کافی در خصوص فعالیت انجمن ها و تشکل های ورزشی قانونمند و ثبت شده در کشور، همچنان مرغشان یک پا داشته و بدون توجه به اصل 26 قانون اساسی، قوانین داخلی و بین المللی ساواته، مواردی را مطرح و یا اقداماتی را انجام می دهند باعث شد تا در همین ابتدا و برای آخرین بار، مواردی را یادآور شویم:

1-   ساواته در ایران توسط استاد حمیدرضا حصارکی پایه گذاری شده و دارای تشکیلاتی قانونی و دارای ثبت رسمی و اساسنامه ای جامع است. هنر رزمی ساواته ایران، مطابق با اساسنامه مصوب و مورد تایید عالیترین مقامات قضایی کشور، از امکان هرگونه فعالیت داخلی و بین المللی به صورت مستقل و مطابق با قوانین تشکیلات خود، برخوردار است و نیازی به کسب مجوزهای جداگانه از هیچ مرجع ثانوی ندارد.

2-   انجمن ساواته ایران به ریاست حمیدرضا حصارکی، عضو رسمی فدراسیون بین المللی و کنفدراسیون ساواته آسیا است که همه ساله حق عضویت خود را پرداخت کرده و دقیقا بر اساس اساسنامه های بین المللی عمل کرده و هرگز تحت پوشش فدراسیونی با ساختار رزمی امکان فعالیت نخواهد داشت؛ ضمنا تمامی احکام ایشان نیز بین المللی بوده و به عنوان نماینده رسمی فدراسیون بین المللی، هیچ مرجع داخلی حکم فنی و اجرایی برای ایشان صادر نکرده و قاعدتا نه نیاز بوده و نه صلاحیت صدور داشته است!

3-   به دلیل رعایت قوانین بین المللی که اتفاقا با شرایط و بسترهای فعالیت در داخل نیز منافاتی ندارد، طی سالهای گذشته مکاتباتی با وزارت ورزش انجام شد تا این هنر رزمی اصیل و‌مورد تایید کمیته بین المللی المپیک، در بستر منطقی و اصولی لازم فعالیت های خود را تداوم بخشد. متاسفانه برخی تصمیمات غیر ورزشی در زمان وزیر سابق ورزش، باعث ایجاد شرایطی غیر منطقی برای انجمن های رسمی بین المللی شد که تاکنون نیز تبعات آن ادامه دارد.

4-   در طول سه سال گذشته تاکنون، به کرات عدم وابستگی انجمن ساواته ایران به فدراسیون ورزشهای رزمی در سایت رسمی انجمن، خبرگزاری های رسمی کشور و همچنین وزارت ورزش و جوانان اعلام شده است. فدراسیون ورزشهای رزمی، از نظر فدراسیون بین المللی ساواته و کنفدراسیون آسیا، فدراسیونی ناشناخته بوده و هرگز و تحت هیچ شرایطی مورد تایید این نهادها نبوده، نیست و نخواهد بود.

5-   ساواته ایران در سال 96 نیز همچنان پرقدرت و بدون توجه به حاشیه سازی ها روند فعالیت خود را تداوم خواهد بخشید. انتظار می رود جناب دکتر سلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان با در نظر داشتن مفاد قوانین بین المللی، تصمیمات مقتضی برای چند انجمن بین المللی از جمله ساواته اتخاذ نموده تا ضمن رعایت استقلال عملکردی و قوانین بین المللی، امکان برخورداری از حمایت های لازم برای قهرمانان ساواته فراهم شود.

***********

قطاراگر بخاطر مقابله با کودکانی که سنگ پرتاب میکنند، هرلحظه بایستد هرگز

به مقصد نمیرسد!

حواسمان به مقصدمان باشد...

مبادامشغول کودک صفتانی باشیم که به سویمان سنگ پرتاب می کنند...

انتهای پیام

Scroll to Top