خوش آمد گویی

به سایت رسمی انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران، به شماره ثبت 24765، نخستین و تنها نماینده فدراسیون بین المللی ساواته و مورد تایید وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران خوش آمدید.
از این پس جدیدترین اخبار و تحولات در حوزه ساواته را در این سایت مطالعه فرمایید.

جستجو در سایت

Archive

شش مدال رنگارنگ، دستاورد کاروان هفت نفره ورزشکاران ساواته ایران در کروواسی

برای نخستین بار در تاریخ ساواته ایران، تیم ملی ساواته(بوکس فرانسوی) ایران موفق به کسب شش مدال رنگارنگ از مسابقات جهانی کروواسی شد.

6

به گزارش روابط عمومی هنر رزمی(انجمن) ساواته ایران، این دوره از رقابت ها از روز جمعه دوم تیرماه و به مدت دو روز در شهر واراژدین برگزار شد. تیم ملی ساواته ایران که تا پیش از آغاز فعالیت مجدد خود در فدراسیون انجمن های ورزشی، عملا بدون بودجه و برگزاری اردوهای متمرکز، تمرینات خود را به شکل باشگاهی و غیر متمرکز برگزار کرده بود، در این دوره از پیکارهای جهانی یک بار دیگر شگفتی ساز شد و شش مدال خوش رنگ توسط هفت ورزشکار اعزامی رده آقایان و بانوان کسب شد.

7

در این مسابقات هر سه بانوی ساواته کار اعزامی، در مصاف با حریفان شاخص اروپایی به سه مدال برنز و عنوان سومی اوزان خود دست یافتند که این عناوین و مدال های کسب شده، برای نخستین بار در رده بانوان حاصل شد.

نتایج اوزان رده بانوان

56- کیلوگرم: سعیده فرد صانعی در دور مقدماتی که به صورت دوره ای برگزار می شود، در مقابل حریفی از موریتانی به پیروزی رسید و در ادامه با قبول شکست مقابل ایتالیا با مجموع 4 امتیاز راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در مصاف با قهرمان جهان از فرانسه نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز و عنوان سومی این وزن دست یافت.

60- کیلوگرم: رقیه سلطانی نگار در مرحله نیمه نهایی با شکست مقابل قهرمان فرانسوی، به مدال برنز بسنده کرد.

65- کیلوگرم: مینا کرمی با کسب دو پیروزی مقابل حریفانی از تونس و بلغارستان به نیمه نهایی رسید که در این مرحله با واگذاری نتیجه به قهرمان جهان از فرانسه، سومین مدال برنز ساواته بانوان ایران را به دست آورد.

14

نتایج اوزان رده مردان

65- کیلوگرم: حمزه مرادیان دارنده مدال برنز مسابقات جهانی 2014 ایتالیا و نقره 2016 کروواسی، علیرغم ارائه یک مسابقه قابل قبول، اما با پذیرش دو شکست مقابل حریفانی از موریتانی و روسیه، از گردونه رقابت ها حذف شد.

70- کیلوگرم: حسین حیاتی با کسب دو پیروزی ارزشمند مقابل حریفانی از کشورهای بلژیک و کروواسی و شکست مقابل حریفی از کشور مالی، مجموعا با هفت امتیاز راهی مرحله نیمه نهایی شد که در این مرحله برای راهیابی به فینال مقابل قهرمان جهان از فرانسه، مصدوم شد و به مدال برنز این وزن بسنده کرد.

85+ کیلوگرم: سید مهدی حسینی به دو پیروزی ارزشمند مقابل صربستان و اوکراین دست یافت و مقابل حریف روس نتیجه را واگذار کرد تا با کسب 7 امتیاز راهی مرحله دوم شود. وی در این مرحله برای راهیابی به فینال در مصاف با قهرمان کامرونی، به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه پا، از ادامه مسابقات انصراف داد تابا کسب عنوان سومی و مدال برنز، به کار خود در این پیکارها خاتمه دهد.

85- کیلوگرم: بی تردید جمشید اصغر گیوه چی، قهرمان ارزنده و با اخلاق ساواته ایران دست به کار بزرگی زد.

وی که در بازی نخست مرحله مقدماتی مقابل حریف سرشناس فرانسوی با رقابتی پایاپای و اختلاف اندک نتیجه را واگذار کرده بود، در ادامه به دو پیروزی ارزشمند مقابل حریفانی از موریتانی و بلغارستان دست یافت تا در نهایت با توجه به نتایج جدول دیگر، به عنوان یکی از فینالیست های این وزن، مهرماه سالجاری مجددا برای کسب مدال طلا و کاپ قهرمانی این وزن مقابل حریف فرانسوی قرار بگیرد.

17

به این ترتیب تیم ملی هفت نفره ساواته ایران برای نخستین بار در تاریخ حضور جهانی این تیم، موفق به کسب شش مدال ارزشمند در دو رده آقایان و بانوان شد که با در نظر گرفتن شرایط دو سال گذشته این تیم و تصمیم کارشناسی اخیر معاونت محترم ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان مبنی بر فعالیت این انجمن تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشی در راستای رعایت قوانین بین المللی و بازگشت آرامش به خانواده بزرگ ساواته ایران، نتیجه ای ارزشمند محسوب می شود که از طرف مسئولان جهانی ساواته نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

1

انجمن ساواته ایران، موفقیت اخیر کسب شده را به دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان، دکتر داورزنی معاون محترم ورزش قهرمانی و حرفه ای، مدیرکل، معاونان و کارشناسان و مشاوران محترم دفتر توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، جناب نیک بین مدیرکل محترم حوزه وزارتی و همچنین مدیرکل محترم دفتر روابط بین الملل وزارت ورزش و جوانان به جهت حمایت های اصولی و تصمیم کارشناسی و مدبرانه اتخاذ شده که منجر به بازگشت آرامش و امید به خانواده بزرگ ساواته ایران شد، تبریک عرض نموده و ضمن تقدیر از قهرمانان بوکس فرانسوی کشورمان، آرزوی موفقیت های بیشتر برای این هنر رزمی اصیل و معتبر بین المللی دارد.

انتهای پیام

Scroll to Top