خوش آمد گویی

به سایت رسمی انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران، به شماره ثبت 24765، نخستین و تنها نماینده فدراسیون بین المللی ساواته و مورد تایید وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران خوش آمدید.
از این پس جدیدترین اخبار و تحولات در حوزه ساواته را در این سایت مطالعه فرمایید.

جستجو در سایت

Archive

تاریخچه ساواته در ایران

حمیدرضا حصارکی، بنیانگذار و رئیس هنر رزمی(انجمن) ساواته (بوکس فرانسوی) در ایران، از سال 1367 تکواندو را آغاز کرد. وي با تشکيل فدراسيون ووشو در 26 اسفند 82، اولين فردي بود که در تشکيلات فدراسيوني ووشو به رياست بهزاد کتيرايي حکم گرفت و در سمت هاي مختلف از جمله مدیر اجرایی، مشاور عالي، سخنگو، مدير روابط عمومي و امور بين الملل، رييس سازمان ليگ، مدير و سرپرست تيم هاي ملي و ... فعاليت داشته و در سال 1385 نیز موفق به کسب درجه داوری بین المللی سانشو از فدراسیون جهانی ووشو شد. در ادامه نیز درجه فنی دان پنج را در سبک نن شائولین چوان کسب کرد.

HamidReaza  Hesaraki - president  France - 2007

وي در سال 1386 پس از سال ها مطالعه و بررسی هنرهای رزمی اصیل جهان، به عنوان اولين ايراني، موفق به اخذ نمايندگي رسمي از فدراسيون بین الملی ساواته(بوکس فرانسوي) شد و هنر رزمی(انجمن) ساواته ايرانیان را رسما در فدراسیون بین المللی ساواته به ثبت رساند.
به دعوت حمیدرضا حصارکي و با حضور دو نماينده رسمي فدراسيون جهاني، اولين دوره استاژ بين المللي ساواته در بهمن ماه سال 86 با حضور جوئل دومژ نایب رئیس فدراسیون ساواته فرانسه و مسئول توسعه جهانی ساواته و همچنین رافائل شاپل، مربی تیم ملی ساواته فرانسه در ايران برگزار و در ادامه، نخستین دوره داوری آسیایی ساواته نیز با حضور نمایندگان رسمی فدراسیون بین المللی و فدراسیون ساواته فرانسه، در تهران برگزار شد.
حميدرضا حصارکي، به عنوان نخستین و تنها ايراني، موفق به دريافت درجه فني دستکش نقره اي به عنوان بالاترين درجه فني از فدراسیون بین المللی ساواته شده و داراي درجه داوري و مربيگري درجه یک بين المللي(پروفسور) از فدراسیون بین المللی ساواته است.
در خرداد ماه سال 87 به پیشنهاد حمیدرضا حصارکی و موافقت فدراسیون بین المللی ساواته، کنفدراسیون ساواته آسیا تاسیس شد و حصارکی نیز با حکم رئیس فدراسیون بین الملی به عنوان دبیر کل کنفدراسیون ساواته آسیا منصوب شد. در ادامه رئیس فدراسیون بین المللی ساواته طی حکم جداگانه ای، حمیدرضا حصارکی، بنیان گذار ساواته ایران را به عنوان نماینده رسمی خود در قاره های آسیا و اقیانوسیه منصوب کرد و مسئولیت توسعه ساواته در قاره های آسیا و اقیانوسیه به وی واگذار شد.

1st international Savate seminar-Tehran
حمیدرضا حصارکی در سال 1388 به عنوان رئیس کنفدراسیون ساواته آسیا منصوب شد و در ادامه طی اجلاس حاشیه مسابقات جهانی 2009 صربستان به عضویت هیات رئیسه فدراسیون بین المللی ساواته درآمد و در اجلاس مسابقات جهانی 2010 پاریس نیز، به عنوان یکی از نواب رئیس فدراسیون بین المللی ساواته منصوب شد. تاکنون دو کتاب "اصول مبارزاتی و قوانین داوری بین المللی ساواته" و همچنین " قوانین داوری بین المللی ساواته" به دو زبان انگلیسی و فرانسه توسط حمیدرضا حصارکی به رشته تحریر درآمده است.

تاریخچه ساواته در ایران

حمیدرضا حصارکی، بنیانگذار و رئیس انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) در ایران، از سال 1367 تکواندو را آغاز کرد. وي با تشکيل فدراسيون ووشو در 26 اسفند 82، اولين فردي بود که در تشکيلات فدراسيوني ووشو به رياست بهزاد کتيرايي حکم گرفت و در سمت هاي مختلف از جمله مشاور عالي، سخنگو، مدير روابط عمومي و امور بين الملل، رييس سازمان ليگ، مدير و سرپرست تيم هاي ملي فعاليت داشته است و در سال 1385 نیز موفق به کسب درجه داوری بین المللی سانشو از فدراسیون جهانی ووشو شد. در ادامه نیز درجه فنی دان پنج را در سبک نن شائولین چوان کسب کرد...

Scroll to Top